KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13669389

nr 1366 9389

Charles Kvapil

(1884-1957), Belgien

Pastell, Charles Kvapil (1884-1957), St. Sebastien. Signerad. Motivet: 40x28, oramat löst blad

Charles Kvapil, bildkonstnär född 1884, död 1957.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 14 december 2020
kl 20:30:13

11/12 23:05:59 1      Vinnande bud

Charles Kvapil

Läs mer om Charles Kvapil